fbpx

Yüzme Kurslarımız

YÜZME HAKKINDA

En temel ve yaygın sporlardan olan yüzme sporunun aslında nasıl ortaya çıktığı ve insanoğlunun yüzmeyle ne zaman karşılaştığı bilinmemektedir. Çünkü M.Ö 9000′lı yıllarda yüzme sporu insanların karşısına spor olarak değil, bir ihtiyaç olarak çıkmıştır.

Sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan yüzme branşının yerçekimsiz ortamda yapılan suya karşı direnç gerektiren bir spor olduğu için sakatlanma riski en az sporlardandır. Bundan dolayı fiziksel bozukluklarının (skolyoz,postür vb.) tedavisinde yüzme sporu önerilmektedir.

Misyonumuz;

Yaptığı işi amatör ruh ile sahiplenip hedeflerini profesyonel olarak belirleyen ve yüzme sporuna küçük yaşta sorumluluk alıp, hedefleri doğrultusunda emin adımlar ile yürüyen sporcuları bilim ve sporu entegre bir şekilde kullanarak yetiştiren bir kulüp olmak en büyük amacımızdır.

Vizyonumuz ;

• Sağlıklı, dinamik, başarılı genç nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak,
• 3.5 – 4 yaşından itibaren spor bilincini aşılamak,
• Motor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmak,
• Uluslararası arena da rekabet ortamı yaratmak adına doğru yüzme tekniklerini etkili bir şekilde uygulatmak,
• Sorumluluk ve takım ruhu bilincini sporcularımıza yansıtmak,
• Örnek birer sporcu olmak için doğru beslenme ve disiplinli antrenman bilincini sporcularımıza kazandırmak,
• Türk sporuna başarılı, istekli, disiplinli, yetenekli sporcular kazandırmak ve uluslar arası arena da temsil etmelerine yardımcı olmak,
• Bilim ve sporu entegre ve etkili bir şekilde kullanarak belirlenen hedeflere daha etkili bir şekilde ulaşmak,
• Sorumluluklarını bilen ve hedeflerini uygulayan bir spor kulübü haline gelebilmektir.

Yüzme branşında yapılacak faaliyetler;

Kış okulu / Grup Dersleri

Belirlenen saatler de, yaş grubuna göre oluşturulan gruplarda ki öğrencilerin seviyeleri aynı olmakla birlikte ve sayısı 7 öğrenciyi geçmeyecek şekilde planlanmaktadır. Grup seviyeleri ; Altyapı, Teknik ve Performans olmak üzere 3 gruba ayrılmaktadır. Altyapı dersleri 2 gün/hafta, teknik grup 3 gün/hafta olmak ile beraber performans grubu ders saatleri için kulübümüzden bilgi almanız gerekmektedir.

Yetişkin Grup Dersleri

18 yaş üstü bireylere yönelik grup derslerimizin esas amacı, yüzme becerilerinin arttırılması ve yüzme sporuna yeni başlayan bireylerin becerilerini en kısa sürede optimum seviyeye çıkarmaktır. Yeni başlayanlar, teknik ve performans grubu olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Yetişkin gruplarımız da performans grubuna çıkan sporcularımız ile birlikte çeşitli organizasyonlardaki etkinliklere katılmak amaçlanmaktadır.

Üye Programı

Tesisimiz de kayıtlı üyelerimizin düzenli spor yapma alışkanlığını kazandırmak amacıyla her üyemizin yüzme seviyeleri tespit edilip her üyemizin seviyesine uygun antrenman programı oluşturulup havuzda uygulamalı olarak bir kez gösterildikten sonra antrenman gelişimi yazılım programımız üzerinden takip edilecektir.

Bireysel Eğitim

3 yaş ve üstü öğrencilerimizin seviyelerine ve hedeflerine göre belirlenen eğitim programı doğrultusunda verimliliği maksimum ve etkin bir seviyede tutarak eğitmenle birlikte öğrenim hızını arttırmakdır.

Bireysel derslerimiz de su korkusu gibi mental yada skolyoz gibi fiziksel bir rahatsızlığı olan sporculara yönelik de eğitim verilebilmektedir.

Anaokulu

Öğrencilerimizin okul öncesi eğitimlerine mental olarak katkı sağlamak ve fiziki koordinasyonlarını geliştirmelerini destekleyerek etkin bir şekilde kullanmaya erken yaşlarda başlaması amacıyla öğrenimi eğlenceli bir halde sunmaktayız.

Resimler

Eğitmenler

Teknosports bünyesinde yer alan yüzme antrenörlerimizin kariyerlerinde yaklaşık 10 yıllık aktif sporcu geçmişi ve milli takım tecrübesi mevcut olmak ile birlikte bir çok spor kulübünün bünyesinde yaz okulu, kış okulu koordine ve eğitimlerinde yer almaktadırlar. Eğitim hayatlarında yer alan mühendislik bilgilerini kullanarak araştırma, motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında tecrübelerini yüzme sporuna entegre edip sonuçlar almaktadırlar. Bu sayede performans analizlerinin istatistiksel olarak raporlanıp bu doğrultu da antrenman programı oluşturmaktadırlar. Antrenörlerimiz spor yaşamında efektif ve hızlı olmak konusunda son derece özverili ve hevesli olup spora olan disiplin ve bilinci aşılamak adına sorumluluk farkındalığının bilicindedirler. Eğitmenlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi eğitmenler sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Yardım için şimdi Sohbet et
Lütfen sohbete başlamak için önce gizlilik politikamızı kabul edin.