fbpx

Tenis Turnuvaları Nereye Gidiyor?

Tenis turnuvaları sonunda verilen para ödüllerinin miktarının yüksek olması bazı tartışmalara yol açıyor. Bunun başlıca sebebi kolay para kazanıldığının düşünülmesi. Turnuvaları düzenleyen ülkelerin bu spor dalına verdikleri önem de ödenecek paraların miktarını belirliyor. Fransa, İngiltere, Avustralya ve Amerika toplamda dört adet Grand Slam Turnuvası düzenliyor.

Tartışmaların daha çok futbolcular tarafından yapıldığı görülmektedir. Bir futbolcunun 90 dakika sahada olduğunu ve sezon boyunca mücadele ettiğini varsayarsak şampiyon olan tenisçinin kazandığı milyon dolarlar ister istemez tartışmaların merkezi oluyor. Küçük bir topun peşinde, hem bedenen hem de mental olarak mücadele ediliyor. Uzun süren antrenmanlar ve hemen hemen her gün yapılan maçlar yabana atılmamalı. Bazı tenis maçlarının saatlerce sürdüğü de gözden kaçırılmamalı. Kadın tenisçilerde iki set kazanan galip gelirken bu kural erkeklerde üç set olarak belirlenmiştir. Özellikle erkeklerin oynadığı maçlarda süre çok daha uzun olabiliyor. Maç esnasında çok hızlı düşünüp harekete geçmelisiniz yoksa küçücük tenis topuna yetişmeniz mümkün olmaz.

tenis turnuvaları
Maria Sharapova 6 Eylül 2010 New York Turnuvasından

Turnuvaları düzenleyen ülkelerin bu spor dalına verdikleri önem de ödenecek paraların miktarını belirliyor. Fransa, İngiltere, Avustralya ve Amerika dört adet Grand Slam Turnuvası düzenliyor. Rakamlar ise dudak uçurtacak cinsten.

Yardım için şimdi Sohbet et
Lütfen sohbete başlamak için önce gizlilik politikamızı kabul edin.