fbpx

İnceyiz Çünkü İp Atlıyoruz

İnce Görünmek İçin ne Yapmalıyız?

Hepimiz daha sağlıklı ve fit olmak istiyoruz ama iş gereken çabayı göstermeye gelince hep engellere takılıyoruz. Ya zamanımız yok ya uygun mekanımız yok ya da ayıracak yeterli paramız yok. Sizlere hem ucuz , hem küçücük bir alanda yapabileceğiniz hem de 15-20 dakika sürecek bir egzersizden bahsetmek istiyoruz : İp atlamak!

İNCEYİZ ÇÜNKÜ İP ATLIYORUZ

Evet yanlış duymadınız. Özellikle kızların çocukken çokca yaptıkları birşeydi ip atlamak. Ve hatırlayacağınız gibi hiçbirimizin de kilo derdi yoktu. Çünkü o zamanlar eğlenmek için yapsak da ip atlamak düşündüğümüzden de çok kalori yaktıran bir egzersiz türü ve üstelik yanında başka artılar da getiriyor. Gelin bu eğlenceli egzersizi ve faydalarını yakından inceleyelim :

* İp atlamak için size gereken tek şey uygun bir ip. Yeni başlayacaklar için fikir olması açısından atlama iplerinin 5 – 30 lira arasında olduğunu belirtmek isteriz.

* Parkta , bahçede ya da uygunsa evinizde çok küçük bir alanda yapabileceğiniz bir egzersizdir.

* İp atlamak tam bir kalori yakma egzersizidir. 15 dakikalık etkin bir ip atlamayla 200 kalori yakmak mümkündür.

* Özellikle açık alanda yapılırsa kalp sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olan bir kardiyo egzersizidir.

* İp atlamak kollarınızı , bacaklarınızı , karın bölgenizi ve kemiklerinizi güçlendirip geliştirmekte son derece etkili bir çalışmadır.

* Lenf sistemini harekete geçirdiği için toksin atmakta tahmin edilenin çok ötesinde faydası vardır ve cildin yenilenmesine büyük katkı sağlar.

* Hormonları düzenlemeye yardımcı olur.

* Günlük stresten kurtulmak için çok iyi bir yöntemdir.

* Çok çabuk ısınmanızı sağladığı için soğuk havalarda da kolayca yapılabilen eğlenceli bir egzersidir.

5 tekrarlı setlerle başlayabileceğiniz ip atlama egzersizlerini eminiz siz de çok sevecek ve hergün düzenli olarak yapmak isteyeceksiniz.

Leave a Comment

Yardım için şimdi Sohbet et
Lütfen sohbete başlamak için önce gizlilik politikamızı kabul edin.