fbpx

Mekik Nasıl Çekilir?

Mekik Nasıl Çekilir?

Spor platformunun vazgeçilmezi olarak değerlendirilen mekik uygulaması özellikle karın bölgesinde bulunan yağların yakılması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Birden fazla pozisyona ev sahipliği yapan mekik adımı ile sizlerde kısa zaman zarfı içinde fazla kilolarınızdan kurtularak fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Belinizde bulunan yağ birikmelerinden kurtularak karın kaslarınızı çalıştırmanız adına oldukça ideal olan mekik uygulaması için yardımcı alet platformunu arka plana almanın tam zamanı. Sizlere önereceğimiz birkaç basit tüyo aracılığı ile mekik uygulamasını en doğru adımlar aracılığı ile gerçekleştirebilirisiniz.

Öncelikle spor adımı için kendinize düz ve yumuşak bir alan seçmelisiniz. Sahip olduğunuz minderin üzerine sırt üstü uzanın ve bel kısmınızın altında hiç boşluk bırakmayın. Bu aşama sırasında ayaklarınızı yukarı doğru çekin ve diz kısımlarınızı bükerek bekleyin. Bu adımda ayaklarınızın uç kısımları karşıya bakmalı ve dizleriniz ise 90 derecelik açıya sahip olmalıdır. İki elinizi başınızın arkasına yaslayarak destek pozisyonuna geçin. Daha sonra nefes alın ve baş kısmınızı omzunuz ile beraberinde ileriye doğru ittirerek hareket ettirin. Bu uygulama sırasında tüm gücünüzü karın kaslarına vererek yağların yakılmasını sağlayın. Eğer bu aşama sırasında karın bölgenizde ağrı ve yanma faktörleri gözlemliyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Bedeninizin bel kısmından yukarısını, yanma hissetmesine izin vermek amacıyla yerden yükselmesine izin vermeniz gerekmektedir. Mesela sadece omuz kısımlarınızı yerden 10-20 cm yukarı doğru kaldırmanız yeterli olacaktır. Bu hususta ideal olanı tamamen siz kendiniz belirleyeceksiniz. Bu aşamanın sonunda omuz ve baş kısmınızı yere doğru indirerek hareketinizi tamamlayabilirsiniz. İşleme alınacak bu mekik egzersizini belli periyotlar dâhilinde uygulamaya alırsanız olumlu sonuçların elde edilmesine olanak tanıyabilirsiniz. Nefesinizin uyumu mekik egzersizinin sayısını da artıracaktır Önerilen diyet programları aracılığı ile destekleyeceğiniz mekik egzersizleri sayesinde yaklaşık 1 ay süre sonunda hayalinizdeki vücut ölçülerine sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendi adınıza düzenli bir program belirlemek ve belirli periyotlar doğrultusunda uygulamayı gerçekleştirmek olacaktır.

Comment ( 1 )

Leave a Comment

Yardım için şimdi Sohbet et
Lütfen sohbete başlamak için önce gizlilik politikamızı kabul edin.